Prawidłowe wypoziomowanie pralki nie jest czynnością trudną, ale ma zasadnicze znaczenie dla późniejszego użytkowania tego urządzenia – nieprawidłowo wypoziomowana pralka będzie wpadać w silne wibracje, hałasować, w większości przypadków sama przesuwać się po podłodze, a na dodatek jej żywotność zostanie znacznie skrócona. Poświęć więc kilka minut i wypoziomuj. Prawidłowe działanie pralki zależy między innymi od jej odpowiedniego wypoziomowania. Nierówna podłoga i brak odpowiedniej stabilizacji urządzenia może skutkować przesuwaniem się pralki po pomieszczeniu, a w ekstremalnych przypadkach może nawet spowodować uszkodzenia urządzenia lub instalacji.
Podpowiemy, jak wypoziomować pralkę w odpowiedni sposób. Moja pralka ma takie nóżki, że jak się nimi kręci to pralka idzie w górę albo w dół.
Aby dobrze wypoziomować pralkę należy mieć poziomicę, za pomocą której należy sprawdzić poziom podłogi i samej pralki jak już się ją ustawi. To wbrew pozorom prostsze niż może się wydawać. Na początek trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi pralki, aby wiedzieć dokładnie jak w przypadku wybranego modelu reguluje się nóżki. Zazwyczaj jednak regulacja taka polega na odpowiednim odkręcaniu oraz dokręcaniu.
Aby właściwie ustabilizować pralkę, wystarczy Ci poziomica i (ewentualnie) klucz, który pomoże Ci odpowiednio ustawić nóżki urządzenia. Na górnej płycie pralki ustawiamy poziomicę i przystępujemy do regulacji nóżek. Manipulujemy nimi tak długo, aż pęcherzyk powietrza w poziomicy wskaże środek. Ostatni krok podłączania pralki stanowi jej wypoziomowanie.
Dlaczego jest to tak ważne?
Nierówno ustawione urządzenie może się przemieszczać w czasie wirowania, co w efekcie może doprowadzić do głośniejszej pracy, a nawet poważnych uszkodzeń – pralka będzie w końcu podskakiwać na twardej posadzce i uderzać o sąsiadujące meble. Radzę też sprawdzić, czy podłoga jest tam równa. Jeżeli wręcz przeciwnie, to poziomowanie pralki będzie dłuższe i bardziej kłopotliwe.
W takiej sytuacji, jeśli masz wybór i możliwość. Pralka powinna być również prawidłowo wypoziomowana, w przeciwnym przypadku będzie przesuwać się po podłodze i hałasować. Przy wypoziomowaniu należy wyregulować nóżki i przetestować, czy urządzenie jest stabilnie ustawione. Najważniejszy jest bęben pralki, który jest najbardziej wrażliwym elementem.
Wiele osób pyta, czy pralkę można przewozić na leżąco, oczywiście, że nie! Najlepszą pozycją na przewożenie pralki jest pion, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, powinniśmy położyć ją na boku. Oczywiście, to, że urządzenie skacze niczym kangur, nie oznacza, że jest zepsuta. Jak przewozić pralkę?
Przede wszystkim, może być to wina nieprawidłowego wypoziomowania. Majsterkowicz Wiesław Skiba stawił czoła temu problemowi i pokazał, jak w prosty sposób ujarzmić skaczącą pralkę i samodzielnie wyregulować nóżki. Transport pralki nie należy do spraw łatwych. Jednakże poznawszy kilka zasad można przeprowadzić tę operację bez większego problemu. Poniższe wskazówki pozwolą na bezpieczne dotarcie sprzętu do nowej lokalizacji.
Kluczowa kwestia – zabezpieczenie Zabezpieczenie sprzętu przed ewentualnymi uszkodzeniami to jedna z najważniejszych kwestii. Montaż pralki - sam podłącz swoją pralkę!
Nie musisz wzywać hydraulika. Sam podłącz pralkę. Witam, Moja pralka Ariston , powoli konczy żywot po latach, łożyszko szumi ,a koszt naprawy jak nowej pralki, wiec sprawa oczywista, czas rozejrzec sie za nową, ale to juz moja Ariston , nie mogę żle jej ocenic, lat nie jest żle , poprzednia podobnie choc dłuzej chodziła koło lat, pozdrawiam.
Po zakupie pralki należy podłączyć ją do przyłącza hydraulicznego, a także do gniazdka elektrycznego. Co jeszcze trzeba zrobić by nowa pralka służyła przez wiele lat? W kilku krokach podpowiadam, jakie czynności trzeba wykonać przed pierwszym uruchomieniem nowej pralki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.