środa, 19 października 2016

Mycie lodówki

Jak i czym myć lodówkę? Od czego rozpocząć czyszczenie chłodziarko-zamrażarki? Takie pytania pojawiają się na początku przygody z kuchennymi porządkami. Podpowiadamy, jak krok po kroku czyścić lodówkę.


Zobacz nasz domowy poradnik! Następnie wyjmujemy wszystkie półki i szuflady i pozostawiamy otwarte drzwiczki.

Półki i szuflady myjemy ciepłą wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń, spłukujemy, a następnie wycieramy do sucha miękką szmatką. Ogólnie zalecamy przestrzeganie bardziej surowych zasa jeśli chodzi o mycie lodówki. Aby przygotować roztwór z sodą oczyszczoną, do pół litra ciepłej wody dodajemy około łyżek białego proszku. Mycie i konserwacja lodówki.


Jeśli ma pracować dobrze, przynajmniej razy w miesiącu powinno się ją odmrozić i dokładnie wymyć. Czym czyścić lodówkę – płyn do mycia lodówki. Jeśli nie ufasz domowym sposobom, możesz sięgnąć po jeden z wielu znajdujących się na rynku preparatów przeznaczonych do mycia lodówki. Ich zadaniem jest dokładne usunięcie bakterii, neutralizacja nieprzyjemnego zapachu.


Jeśli twoja lodówka ma być higieniczna i pracować lata, przynajmniej razy w miesiącu powinnaś ją odmrozić i dokładnie wymyć.

Lodówki no-frost nie wymagają wprawdzie tak częstego rozmrażania, ale ich mycie to konieczność. Każdy z tych składników działa bakteriobójczo. Na początku jednak należy opróżnić lodówkę, wyciągając z niej produkty spożywcze i wszystkie półki. Czyszczenie najlepiej zacząć od ewentualnego wymiecenia okruszków. Nie poleca się używania środków.


Tak przygotowaną lodówkę myjemy wybranym środkiem ekologicznym, zaczynając od góry. Potem wyjmij wszystkie półki i szuflady, a drzwiczki pozostaw otwarte. Przed umyciem lodówka powinna rozmrozić się sama, ponieważ podważanie brył lodu np. Lodówkę w środku myje się przy pomocy przeznaczonych do tego środków chemicznych, niewchodzących w reakcje z żywnością, takich jak np.


Beckmann, który usuwa niemiłe zapachy, likwiduje szron i czyści zaschnięte zabrudzenia również w lodówkach turystycznych i kuchenkach mikrofalowych. Nieustannie próbujesz zaprowadzić porządek w swojej kuchni, ale twoje wysiłki spełzają na niczym? Lodówka stała się sprzętem pierwszej potrzeby i stanowi integralną część wyposażenia kuchni.


Podpowiemy ci, po jakie środki sięgnąć, aby wszystkie kuchenne sprzęty, z lodówką. Gruntowne i regularne mycie lodówki wewnątrz pomoże zniwelować ryzyko pojawienia się pleśni oraz wpłynie pozytywnie na ogólne działanie naszego sprzętu. Poza tym nie ma nic gorszego niż niepokojący zapach wydobywający się z lodówki. Aby wyczyścić lodówkę i doprowadzić ją do idealnego stanu nie zawsze trzeba sięgać po.


Kup Płyn do mycia lodówek w kategorii Środki czyszczące na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ISOKOR CZYSTA LODÓWKA Płyn do mycia lodówki 5l.

Półki , pojemniki należy wyjąć z lodówki , zdezynfekować , po upływie czasu dezynfekcji dokładnie opłukać pod bieżącą wodą , osuszyć i umieścić w lodówce. Umyć lodówkę z zewnątrz , używając wody z detergentem , a następnie uporządkować jej otoczenie , 6. Woda do mycia lodówki zawsze musi być uzupełniona pół szklanki octu – niweluje dzięki temu nieprzyjemne zapachy jak również nie zostawia smug na szklanych powierzchniach. Rozmrażanie lodówki lub zamrażarki nie jest trudne, ale pochłania trochę czasu. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż cały lód się rozpuści. Nie używajmy do rozmrażania lodówki lub zamrażarki ostrych narzędzi, bo grozi to ich uszkodzeniem.


Lepiej wykazać się odrobiną cierpliwości niż sprowokować kolejny wydatek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty