Konserwacja sprzętu po sezonie jest bardzo istotna sprawą. I nie chodzi tu tylko o narty. Odpowiednie zabezpieczanie sprzętu pomoże nam uniknąć często przykrych i drogich napraw uszkodzeń spowodowanych niewłaściwym obchodzeniem się ze sprzętem sportowym.
Dbając o sprzęt sportowy, zapewniamy długotrwałe użytkowanie oraz lepszą wydajność podczas jazdy. Oto niezbędne etapy konserwacji nart: – Dokładne czyszczenie – Ostrzenie krawędzi – Dokładne smarowanie Dokładne czyszczenie Ślizgi nart są wystawione na ciężką próbę: kamyki, kurz i pozostałości smaru. Zobacz również: Sporty Ekstremalne. Pamiętaj, by w żadnym wypadku nie przewozić niezabezpieczonych nart na dachu samochodu!
Jak zbudować hopkę? Będą one wchodzić w reakcje chemiczne ze środkami sypanymi na asfalt, na przykład solą drogową, w wyniku czego zniszczy się zarówno ich powierzchnia, jak i wiązania. Jednak zanim poddasz się błogiemu lenistwu, musisz zająć się obowiązkami. Odpowiemy Ci na pytanie, jak konserwować i przechowywać narty.
Poświęć im trochę uwagi. Sprawdź nasze porady poniżej: Nasmaruj i chroń. Twoje narty prawdopodobnie przeszły właśnie ciężki sezon. Co zrobić z nartami po sezonie narciarskim?
Gdy sezon narciarski dobiegnie końca powstaje pytanie: co zrobić z nartami i jak je konserwować, aby w następnym sezonie narciarskim również dawały tyle radości? Niektórzy narciarze nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zabezpieczenie nart po sezonie narciarskim i ich właściwe przechowywanie. A inni trochę lekceważąco podchodzą do.
Co należy zrobić ze sprzętem po sezonie? Oczywiście możemy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który przygotuje nasze narty. Możemy również zadbać o swoje narty samodzielnie, zwłaszcza gdy w domu jest więcej niż jedna para. Dlaczego należy konserwować? Polietylen, z którego są zrobione ślizgi, ma tendencję do wysuszania nie tylko podczas jazdy, lecz również na powietrzu podczas normalnego przechowywania.
Wysuszony ślizg spowalnia narty oraz utrudnia wchłanianie smaru narciarskiego. Pozostaje nam tylko wtedy usunięcie wysuszonego ślizgu. Witam:) Zawsze wypożyczałam narty, więc nie interesowało mnie jak zabezpieczyć narty po sezonie i je przechować. No, ale w tym roku zakupiłam sobie używane narty (stan bardzo dobry), więc moje pytanko brzmi: jak zabezpieczyć narty po sezonie, jak je przechować, czy po skończonym sezonie trzeba je zanieść do serwisu, czy dopiero serwisować je przed następnym sezonem narciarskim? Narty umieść w pokrowcu, boksie lub zabezpiecz w inny sposób.
Prawidłowo zakonserwowane na lato narty pokrywane są sporą ilością parafiny, która konserwuje ślizg. Jeżeli tak jest w przypadku twoich nart, część problemu masz z głowy. Wystarczy zebrać nadmiar smaru i wypolerować ślizg. Po co konserwować sprzęt? Jeśli po sezonie odstawiasz deskę czy narty w kąt, wychodząc z założenia, że po co myśleć o tym teraz, skoro przed sezonem i tak trzeba będzie robić to jeszcze raz, popełniasz błą gdyż niezabezpieczone ślizgi utleniają się i zaczynają schnąć, co z kolei powoduje zmniejszenie elastyczności.
Narciarstwo to bardzo piękny sport, na którego uprawianie decyduje się coraz więcej osób. Bardzo dużo ludzi w sezonie zimowym odwiedza górskie stoki, aby jeździć na nartach. Warto pamiętać, iż zanim zdecydujemy się ostatecznie na wyjaz powinniśmy zadbać o swój sprzęt. For-narty comment. W pierwszej kolejności powinno się narty dokładnie umyć, aby usunąć z nich zaległy.
Narty powinno się również smarować i to przed każdą jazdą. Co do kasków, to na pewno wymagane są w Austrii. Narty byly ostrzone w serwisie w Maks sport wroclaw. Wiec zastanawiam sie czy ostrzacy zrobil to jak trzeba (niestety nie mialem okazji zapytac bo wtedy nie byly jeszcze moje).
Kąt ma byc ostawiony z obydwu stron? Nie wiem jak to sprawdzic. Prosze o rade i pozdrawiam. Szukając butów do jazdy rekreacyjnej zalecamy dodać 0. W przypadku jazdy sportowej nie dodajemy już dodatkowych centymetrów, a tym samym uzyskujemy bardziej precyzyjny przekaz siły na narty - jednocześnie zgadzając się na utratę komfortu w bucie narciarskim.
JAK DOBRAĆ ROZMIAR BUTÓW NARCIARSKICH?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.