Płyn jest pozyskiwany nie tylko z miąższu, ale także z komórek i przestrzeni między nimi, a co za tym idzie bogaty w witaminy i składniki odżywcze. Suchy miąższ zostaje usunięty do zewnętrznego zbiornika, a pyszny napój spływa do podstawionego naczynia. Sok wyciśnięty w wyciskarce może stać w lodówce do godzin.
Moc Moc to jeden z parametrów wyciskarki do owoców, który podawany jest w Watach. Informuje nas o tym, z jaką mocą działa silnik danego urządzenia.
Zakres mocy w urządzeniach dostępnych na rynku jest dość duży i wynosi od 1W do 5W. Im wyższa moc urządzenia, tym łatwiej i szybciej poradzi sobie ono z twardszymi owocami lub warzywami, bez ryzyka przegrzania i awarii. Przedstawiam Wam przepisów na soki warzywne, które warto wdrożyć do swojej diety.
Chciałabym Was bardzo zachęcić do picia wyciskanych soków warzywnych. Tak, soków warzywnych, dobrze słyszycie. Soki warzywne to bomba witaminowa i dobry sposób na przemycenie wartościowych składników – łatwiej jest wypić fajny sok, niż zjeść pół kilo warzyw.
Doskonałym źródłem witamin, błonnika i wartości odżywczych są świeże soki owocowe i warzywne.
Najzdrowsze ze wszystkich soków są tzw. Do twardych owoców i warzyw warto kupić wyciskarkę elektryczną, natomiast do miękkich, takich jak maliny czy truskawki, wystarczy wyciskarka ręczna. Wielbiciele soków z pomarańczy, cytryn czy mandarynek powinni się wyposażyć w wyciskarki przeznaczone specjalnie do wyciskania cytrusów.
Wszystkie wyciskarki do owoców i warzyw prezentowane na naszej stronie wykonane są z solidnych materiałów, wyróżniających się ponadprzeciętnie długą żywotnością. Nie musisz się obawiać, że Twoja wyciskarka do warzyw czy owoców odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Wyciskarki do soków Hurom okazały się światowym sukcesem. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków oferowała świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe, ale w odróżnieniu od tradycyjnej sokowirówki, nie niszczyła enzymów i wartości odżywczych zawartych w owocach i warzywach.
Do naszego organizmu w ekspresowym tempie dostarczane są witaminy i minerały, które są budulcem dla tworzenia nowych komórek w naszym ciele, a także wzmacniają nasz system immunologiczny. Z pewnością dużym atutem soków warzywnych czy owocowych jest także to, że łatwiej te produkty wypić, aniżeli zjeść. Nie mam wyciskarkę ale dużo piję soków warzywnych, bardzo mi smakuje pomidorowy tymbarka i codziennie do śniadania piję szklankę soku pomarańczowego. Najlepsze soki to te owocowo-warzywne, które są skarbnicą witamin i minerałów. W okresie jesienno-zimowym jak znalazł na wzmocnienie odporności.
Soki warzywno-owocowe dobrze jest pić często, choć latem raczej wybieramy koktajle owocowe, aby wykorzystać składniki w całości. W tym wpisie znajdziesz kilka propozycji soków dobrych dla detoksu owocowo-warzywnego, gdzie jest ograniczona ilość owoców do wykorzystania. Zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenia, które pomogą w przygotowaniu domowych, owocowych lub warzywnych soków.
Ale jedno drugiemu nie jest równe. Co jest zatem lepsze – sokowirówka czy wyciskarka do soku, a może dwa w jednym – sokowirówka połączona z wyciskarką? Prowadzenie zdrowego trybu życia może być łatwe, przyjemne, a do tego smaczne!
Sok to ogólne pojęcie, pod którym kryje się bardzo wiele produktów o różnym składzie, smaku, sposobie przyrządzania, pakowania itp. Soki owocowe zachowują wszystkie zdrowe składniki do godzin po przyrządzeniu, natomiast warzywne – do około godzin. Soki należy przygotowywać wyłącznie ze świeżych, nie zepsutych, warzyw i owoców.
Do soków absolutnie nie należy dodawać cukru. Aga soków nie robię owocowych, lecz warzywne, do których dodaję jabłko, cytrynę lub imbir jedynie jako smakowy dodatek. Jeśli któryś sok będzie trudny do wypicia, np.
Soki nie są marnotrawstwem jeśli pulpę zamiast wyrzucać do śmieci zużywamy (na zupę, na ciasto np. marchwiowe). Natomiast soki są koncentratem wszystkich cennych substancji zawartych w warzywach. Zanim zabierzemy się za wyciskanie soków z owoców i warzyw, warto poznać kilka zasad dotyczących zarówno kupowania owoców i warzyw, jak też ich przygotowania do wyciśnięcia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.