środa, 1 listopada 2017

Montaż pochłaniacza

Okapy podszafkowe mają wersję z zamkniętym i otwartym obiegiem, co oznacza, że część z nich podłącza się do ujścia wentylacyjnego. Obecność okapu w kuchni pozwala utrzymać powietrze w odpowiednim stanie – redukuje bowiem wytwarzaną w czasie gotowania parę wodną i neutralizuje zapachy. Montaż okapu kuchennego – czy potrzebny? Okap podszafkowy działa na zasadzie pochłaniacza w obiegu zamkniętym, co oznacza, że na bieżąco oczyszcza powietrze za pomocą filtrów i oddaje je do ponownego użytku.


Leroy Merlin prezentuje, jak samodzielnie zamontować okap kuchenny, z odprowadzeniem kratki wentylacyjnej. Co będzie nam potrzebne, jakich kołków powinniśmy.

Pomysły dla: montaż pochłaniacza kuchennego. Znajdź oryginalne meble, zainspiruj się stylowymi aranżacjami i otrzymaj bezpłatne porady projektanta wnętrz. Przed przystąpieniem do montażu pochłaniacza należy jeszcze w otworze na komin wyciąć mały otwór na poprowadzenia przewodu zasilającego. Ostatnim etapem jest przykręcenie pochłaniacza do boków szafki, podłączenie zasilania oraz wyciągu oraz włożenie filtra węglowego z powrotem do pochłaniacza.


Prawidłowy montaż okapu kuchennego ma zasadniczy wpływ na jego właściwe funkcjonowanie. Okap kuchenny zamontowany zbyt nisko lub za wysoko nie będzie właściwie pochłaniał oparów. Warto też wiedzieć, że wysokość montażu uzależniona jest także od rodzaju posiadanej przez nas kuchenki (gazowa, elektryczna, indukcyjna). Co jeszcze trzeba wiedzieć?


Działanie pochłaniacza polega na tym, że zasysa on powietrze przesycone parą i zapachami, a po przefiltrowaniu kieruje je z powrotem do pomieszczenia.

Jeżeli w mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia okapu bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego, dobrym alternatywnym rozwiązaniem będzie instalacja pochłaniacza. Przed montażem dobrze jest wymierzyć odpowiednią wysokość, na której zostanie powieszone urządzenie. W tym celu należy zmierzyć odległość zaczepów w okapie od jego podstawy i dodać do odległości podstawy okapu od kuchenki. Przy montażu okapu z obiegiem zamkniętym montaż jest mniej skomplikowany.


Podłączenie wyciągu. Ogranicza się jedynie do przytwierdzenia urządzenia do ściany. W tym przypadku okap będzie pracował jako pochłaniacz, zatem niezbędne jest zaopatrzenie się w filtry węglowe i zamontowanie ich w okapie.


Okap - pochłaniacz do zabudowy v- montaż. Witam, Mam taki problem, czy okap teleskopowy wykorzystywany jako pochłaniacz (z filtrem węglowym) zabudowany w szafce musi mieć jakieś odprowadzenie? Czy ten górny wylot można zaślepić? Jak zamontować okap podszafkowy w trybie pochłaniacza? Dlatego tę dodatkową ilość pary wodnej, cząsteczek tłuszczów i intensywnych zapachów, które trafiają do powietrza, trzeba szybko z niego wyłapać za pomocą pochłaniacza albo – jeszcze lepiej – usunąć poza budynek przy użyciu wyciągu.


Krótko mówiąc, trzeba w kuchni zainstalować okap i włączać go w newralgicznych. Problem może pojawić się wówczas, gdy kratka wentylacyjna jest przesunięta w bok i oddalona na tyle, że niemożliwe jest jej zamaskowanie przez komin okapu. Producent dostarcza zwykle do okapu tzw.


Okap w trybie pochłaniacza - codzienne użytkowanie. Mierzymy odległość od krawędzi zlewozmywaka do końca otworów po jednej i po drugiej stronie podstawy. Planujemy, na jaką odległość zlewozmywak ma wystawać poza przednią ścianę szafki.

Powstające w ten sposób podciśnienie zasysa powietrze, najczęściej przez kanały wentylacyjne o przeciwnym przeznaczeniu, wypełnione kurzem i zanieczyszczeniami. Rozsądnym rozwiązaniem problemu może być okap w postaci pochłaniacza, wyposażony w wymienny filtr. Urządzenia tego typu nie potrzebują kanałów odprowadzających.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty