Jeśli jesteś posiadaczem zmywarki, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że również ona od czasu do czasu, musi zostać wyczyszczona. Wiele osób jednak nie wie, że zmywarkę możemy wyczyścić środkami, które będą bezpieczne dla środowiska. Bez wątpienia każdy z was ma w domu produkty, które są do tego potrzebne. Czyszczenie zmywarki octem będzie skuteczne, jeżeli wlejemy go do kubka, który położymy na dnie zmywarki. Wylewanie płynu bezpośrednio na dno nie ma sensu, bo woda zbyt szybko wypłucze ocet.
Kwasek cytrynowy to świetny zamiennik octu. Stosowanie rozcieńczonego octu spirytusowego do zmywarki jest b. Używać octu w zmywarce. OCET ZMYWARKI Zmywarka wymaga czyszczenia przy okazji, a czasem trzeba dodać dodatkowy składnik czyszczący do zwiększenia mocy czyszczenia urządzenia. Biały ocet jest naturalnym elementem, który dezynfekuje i deodorizes do zmywarek jednostkę, plus to działa dobrze do czyszczenia naczyń i pozostawić je bez plam, pozostałości i smug.
Warto pamiętać o uchyleniu drzwi zmywarki po zakończonym programie - dzięki temu zapewnimy łatwiejszy dostęp powietrza do jej wnętrza, a tym samym przyśpieszymy suszenie naczyń i szuflad wraz z uchwytami. Nie będzie to oczywiście potrzebne w przypadku zmywarek z opcją Turbo Drying. Na prośbę czytelników dodaję bardzo prosty przepis na nabłyszczacz do zmywarki.
O szkodliwości tych sklepowych nie będę już pisać, kto czytał wpis dotyczący tabletek do zmywarki, wie jak toksyczne środki się tam znajdują, pozostałych odsyłam do lektury. Jeśli chodzi o naturalny nabłyszczacz to jest nim ocet. Przepis na domowy proszek do zmywarki. Zamiast narzekać na zwykłe, codzienne czynności, od których nie uciekniemy, chciałam się jednak podzielić z Wami przepisem na ekologiczne mycie naczyń. Efekt jest piorunujący!
Produkty do czyszczenia zmywarki. Istnieje kilka produktów czyszczących, które są specjalnie przeznaczone do czyszczenia w zmywarce. Natomiast ocet nie jest dużym wydatkiem i działa naprawdę skutecznie.
Możesz też wypróbować kwas cytrynowy lub sok z cytryny. Każdego wieczoru warto odkazić deski do krojenia, wystarczy wytrzeć je odrobiną octu i pozostawić do rana. Zapach octu ulotni się, a sam ocet zabije to co nie powinno żyć w naszej desce. Dodatkowo, warto przecierać blaty i podłogę octem, gdyż ten odstrasza insekty. Do odtłuszczania ścian i odpływu świetnie nadaje się czerwony ocet winny.
Nasącz nim gąbkę i wyczyść zmywarkę, pamiętając jednocześnie o usunięciu zaschniętego jedzenia. Możesz również umieścić połówkę cytryny w pojemniku na sztućce. Nie wystarczy, że kupisz oszczędną zmywarkę i już jesteś Eko. Pomijając wykorzystanie prądu, detergenty, których używamy do mycia naczyń nie są przyjazne środowisku. Zawierają toksyczne składniki i niewykluczone, że część z nich osadza się na naszych naczyniach.
Mamy na to patent: domowy ekodetergent do zmywarki! W celu zabudowania zmywarki wymontuj szafkę, na miejscu której ma stanąć zmywarka. Pamiętaj, aby najpierw wyjąć półki, zdjąć drzwi z zawiasów (oraz je wymontować), a następnie wyjąć cały stelaż szafki.
Jeżeli posiadasz zmywarkę częściowo zintegrowaną (z widocznym panelem funkcyjnym), przytnij front szafki do odpowiedniego rozmiaru, czyli tak, by zostawić odpowiednią. Proszek do zmywarki sprawuje się przecież równie dobrze, jak tabletki! Jednak – czy warto? Z tajnikami środków myjących do zmywarki zapoznała mnie Jola Majtyka – bardzo miła dziewczyna, prowadząca zajęcia w panelu eko-dom.
Zmywanie to jedna z tych codziennych czynności, których nie cierpię, mąż nie cierpi trochę mniej, ale kiedy dzieci zajmują większość czasu i tak niewiele się go ma dla siebie, naprawdę są ciekawsze rzeczy niż zmywanie, na które można go poświęcić. Kupiliśmy zmywarkę. Poza tym - podobno oszczędność wody.
Nastawiam pranie zmywarki, czyli to właściwe czyszczenie, które pozwala utrzymać ją w świetnym stanie przez długi czas. Na spód zmywarki wlewam szklankę octu, do górnej szuflady wkładam pojemnik z drugą szklanką octu, a do pojemnika na tabletkę wsypuję sodę oczyszczoną i włączam zmywarkę na wysoką temperaturę. Ocet, też świetny pomysł.
Wlewasz go do zbiornika na płyn do płukania czy inaczej podajesz? A nie śmierdzi pewnie dlatego, że w wysokiej temperaturze szybko wyparowuje - tak myślę. Próbowaliśmy robić domowej roboty kostki do zmywarki ale nie były wystarczająco skuteczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.