poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Jakie soczewki kontaktowe wybrać

Soczewki kontaktowe jakie wybrać najlepsze? Twarde soczewki kontaktowe. Są bardzo drogie, ale posiadają doskonałe właściwości optyczne, dużą trwałość i są łatwe w pielęgnacji. W porównaniu do nich dają pacjentowi dużo więcej swobody, pozwalają na ruch oraz nieograniczone widzenie.


Są niezauważalne, dyskretne, a ponadto oferują szereg możliwości.

Najlepsze w szkłach kontaktowych jest to, że dzielą się na wiele wariantów, rodzajów i podrodzajów, a przed każdym. Jakie wybrać moce, jaka krzywizna i średnica. Zapraszamy do artykułu – wyjaśnimy dokładnie jak dokonywać zakupu soczewek kontaktowych. Fakt, że parametry dla krzywizny i średnicy dla danej soczewki kontaktowej pasują na oku, nie oznacza, że te same parametry w przypadku innej marki soczewek będą leżały tak samo - wręcz.


Trudno z tak szerokiej i różnorodnej gamy produktów wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Aby ułatwić Ci wybór przedstawimy podział soczewek ze względu na różne kryteria. To, jakie soczewki kontaktowe wybierzesz, musi zależeć od kilku czynników.

Najważniejszym jest oczywiście wada wzroku. Ponadto, warto przemyśleć, czy chcesz podkreślić kolor oczu lub czy jesteś w stanie odpowiednio pielęgnować soczewki, czy wolisz wyrzucać je po jednym dniu noszenia. Zaćma - jakie soczewki wybrać? Istotne różnice wynikają także z innych cech.


Dlatego przed operacją warto upewnić się, jaka soczewka zostanie wszczepiona. Po przeprowadzeniu takiego badania i zebraniu wszelkich niezbędnych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe najlepiej pasujące do twoich indywidulanych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i sprawdza jak się układają. Jakie soczewki kontaktowe dla krótkowidza? Krótkowzroczność to najbardziej powszechna wada wzroku sprawiająca, że równoległe promienie świetlne wpadające do oka po przejściu przez ośrodki optyczne oka załamują się nie na lecz przed siatkówką, a powstający na siatkówce obraz przedmiotów położonych daleko jest nieostry.


Jeśli rozważasz zakup soczewek kontaktowych, pewnie zastanawiasz się, jakie soczewki wybrać. Niezależnie od tego, czy chcesz zastąpić okulary czymś wygodniejszym, czy zmienić swój kolor oczu, dobieranie soczewek kontaktowych zawsze należy zacząć od wizyty u okulisty lub optometrysty, który rozważy Twoje indywidualne wskazania i przeciwwskazania. Te miesięczne na pewno są idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia.


Czy tanie soczewki są tak samo dobre jak ich droższe odpowiedniki? Jak prawidłowo i długo nosić soczewki? Na rynku dostępne są jednodniowe, które po zdjęciu wyrzucamy do śmieci.

Kupimy też dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Nosimy je na różne sposoby: jedynie za dnia, z przerwą na noc lub przez kilka dni bez przerwy albo nie zdejmując ich nawet przez dni i nocy. Aby jednak soczewki kontaktowe spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio dobrane przez specjalistę oraz przechowywane w sterylnych warunkach.


Zobacz, czym są i czym od siebie się różnią: soczewki kontaktowe roczne, soczewki kontaktowe miesięczne, soczewki kontaktowe. Jeszcze kilka lat temu soczewki kontaktowe noszone były jedynie w celu skorygowania wady wzroku. Dziś, dzięki kolorowym modelom soczewek kontaktowych dostępnym na rynku możemy całkowicie zmienić kolor tęczówki, powiększyć optycznie oczy lub zmienić ich kształt.


Szkła kontaktowe korygują krótko-i dalekowzroczność, starczowzroczność (prezbiopię) oraz astygmatyzm. Kontaktowe soczewki progresywne to idealne rozwiązanie dla osób po 40. Nowa generacja soczewek progresywnych pozwala na automatyczną korekcję widzenia obiektów, które znajdują się w sporym oddaleniu lub w bezpośredniej bliskości od obserwującej je. Na naszej stronie prezentujemy tylko najlepsze soczewki kontaktowe, dostępne na rynku polskim wraz z ich pełnymi opisami.


Celem serwisu jest zaprezentowanie zalet jakie posiadają soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, a także miesięczne. Wszystkie z nich znajdziecie w stałej ofercie sklepu Szkla.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty