Pralka nie pobiera proszku ani płynu. Problem z pralką to nie zawsze zalegający osad z kamienia czy przykry zapach z wnętrza urządzenia. Często może okazać się, że podczas prania nasza pralka nie pobiera proszku lub płynu do płukania. Przyczyn może być kilka. Najbardziej błahą jest zakręcony dopływ wody.
Zdarza się, że pralka nie pobiera płynu do płukania z powodu niesprawnego węża doprowadzającego wodę. Uszkodzenie sitka, albo zapchanie węża powoduje, że ciśnienie wody jest zbyt niskie, aby przepuścić płyn do bębna pralki. Pomocne w takich sytuacjach jest przepchanie węża. Dopilnujmy też, aby nie był on poskręcany lub. Warto sprawdzić, czy ciśnienie wody jest wystarczające, aby przepuszczać płyn dalej do obiegu.
Jeżeli nie, może to powodować niewłaściwą pracę pralki – stąd pralka nie pobiera płynu. W wężu mogło dojść do uszkodzenia sitka, bądź do jego zapchania. Zwykle przeczyszczenie wystarcza, aby przywrócić pralce właściwe. Często ludzie pytają się dlaczego pralka Miele nie bierze płynu do płukania.
Szukamy problemu w elektronicznym sterowaniu itp. Na szczęście zawsze znajdzie się jakaś rada. Najpierw trzeba tę przegródkę (szufladkę, zasobnik) wyjąć. Najczęściej razem z podajnikiem proszku.
Odkryjesz wówczas sy stem rurek i syfonów, którymi płyn podawany jest do bębna. Unsubscribe from Jareck jarecki? Elektrozawór w pralce - wymiana, działanie, usterki - Duration: 5:10. Jak w tytule - spłukuje normalnie proszek ( czyli nie ma problemu z poborem wody ), ale nie spłukuje płynu do płukania ( nie pobiera z przegródki ). Gwarancja (oczywiście) skończyła się w maju tego roku. Wykupiłam następną, ale najpierw wolę podziałać.
Samo płukanie pralka wykonuje, ale płyn nie jest pobrany. Muszę pamietać by w odpowiednim momencie wlać płyn do płukania w pojemnik na proszek lub płyn do prania. Czy może jakiś bezpiecznik padł?
Kiedy takie dwie zachodzace na siebie rureczki. U mnie doszło do tego, że pralka w ogóle go nie pobierała. Jeśli ulegnie poważnej awarii, wiąże się to nie tylko z kosztami związanymi z naprawą pralki, ale także koniecznością ręcznego prania lub korzystania z odpłatnej pralni przez jakiś czas. Często robiąc pranie, nie zwracamy dokładnej uwagi na to ile ubrań wsadzamy do pralki. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i wsadzać do bębna odpowiednią ich ilość.
Za duża objętość prania może powodować nie docieranie wody do wszystkich obszarów, co tym samym przekłada się na niemożność wypłukania. A zbiornik na płyn do płukania jest pełen wody, czy wygląda tak samo jak wyglądał, kiedy nalałeś tam płynu? Wiemy już, co może być przyczyną, gdy pralka nie pobiera wody lub nie działa.
Jednak co robić, jeśli zauważymy, że urządzenie nie wypompowuje wody? Należy zacząć od skontrolowania panelu. To że pranie nie pachnie to nie jest wina pralki, albo tego że jest zanieczyszczona, gdyby tak było to pranie by ŚMIERDZIAŁO, a nie tylko nie pachniało. Ja używam płynu do płukania z Lidla (leje do max) i pachnie. Może używasz kiepskiego płynu?
Cześć potrzebuję wsparcie w sprawie tego, że po wlaniu płynu do płukania (zanim uruchomię pranie) płyn spływa od razu, nie zostaje w szufladzie nawet do momentu uruchomienia programu prania. A z tego co mi się wydaje powinnno to nastąpić później, po praniu proszkiem, tak żeby pranie miało ładny zapach. Proszek do prania sypię bezpośrednio do bębna. Ocet i kilka kropli olejku zapachowego wlewam w przegródkę do płynu do płukania. Problem w tym, że olejek zawsze unosi się na powierzchni cieczy, a kiedy pralka pobiera zawartość przegródki do płukania, to olejek osadza się na ściankach i nie spływa do bębna pralki w całości.
Chociaż używam płynu zmiękczającego do tkanin, nie zauważam żadnych jego zalet. LED lub ikonka fazy płukania i włączona kontrolka blokady drzwi oznaczają, że w bębnie znajduje.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.