Czy najlepiej robić to igłą? O czym należy pamiętać gdy niechcący natkniemy się na kawałek szkła, metalu czy ciernia? Co robić w przypadku zadzierzgnięcia drzazgą?
Nawet najmniejsza drobina szkła czy drzazgi może. Jest to bardzo częsty dylemat. Okres wiosny i lata predysponuje do wbijania się drzazg w skórę szczególnie u dzieci, które w tym czasie biegają boso bądź wspinają się po drzewach.
Najbardziej narażona jest skóra dłoni oraz stóp. Trochę trudniejsza sytuacja pojawia się wtedy, kiedy drzazga tkwi pod skórą. Wtedy konieczne jest użycie igły, zwykłej, służącej do szycia. Należy odkazić igłę w spirytusie lub pod ogniem (trochę gorszy pomysł ze względu na ryzyko osadzenia się sadzy) i przerwać powierzchnię skóry.
Klej Jeśli drzazga jest widoczna, to taka metoda może być bardzo skuteczna. Wystarczy nałożyć na drzazgę kropelkę kleju i pozostawić na pewien czas do wyschnięcia. Przygotuj igłę i ją odkaź. Chodzi o to, by odsłonić jej kawałek, za.
Wbita w skórę drzazga może okazać się bardzo dokuczliwa, więc przeważnie staramy się ją jak najszybciej stamtąd usunąć.
Większość drzazg wbija się w skórę dłoni i palców, kiedy trzymamy w nich drewno lub inne materiały. Nieusunięta lub nieprawidłowo usunięta z rany drzazga, może być przyczyną miejscowego stanu zapalnego, a niekiedy nawet zagrażających życiu infekcji. Na popularnym portalu społecznościowym pokazała jak szybko i bezboleśnie można usunąć drzazgę z pomocą strzykawki.
Każda mama ma swoje sztuczki. Claire Bullen-Jones z Anglii postanowiła. Nie tylko dzieci, ale i dorośli podchodzą do wyciągania drzazg z wielką ostrożnością i nierzadko z bojaźnią. A zarówno dzieci jak i dorośli są narażeni na wbicie się drzazgi. Nigdy nie wiadomo kiedy to się może przytrafić.
Metod na wyciągnięcie drzazgi jest kilka. Tutaj opisuję jak usunąć drzazgę za pomocą sody. Mogą pojawić się problemy np. Z zastrzałem najlepiej jak najszybciej udać się na pogotowie. Domowymi sposobami Aby jednak nie doprowadzić do rozwinięcia się zastrzału, drzazgę należy wyciągnąć jak najprędzej.
Drzazgi dość często wbijają się w skórę. Najwięcej drzazg wbija się wiosną i latem, zwłaszcza dzieciom, które chętnie biegają na boso, wspinają się po drzewach, czy bawią na drewnianych placach z odsłoniętymi kolanami. A taki scenariusz jest wielce prawdopodobny, ponieważ drzazga jest dla Twojego organizmu najeźdźcą. Wrogiem, jeśli wolisz.
Umyj dokładnie ręce lub załóż jednorazowe rękawiczki.
Jak usunąć drzazgę? Zdezynfekuj pęsetę lub igłę - w zależności, czego będziesz używać. Jeśli fragment drzazgi wystaje, weź pęsetę i delikatnie wyciągnij tkwiący w skórze fragment. Jeśli więc przytrafiła Ci się taka sytuacja, powinieneś jak najprędzej postarać się o usunięcie drzazgi. W zależności od miejsca i wielkości drzazgi do jej usuwania mogą być potrzebne inne przybory, więc.
Następnie dokładnie umyj miejsce mydłem i zdezynfekuj skórę. Zapewne zdarzyło ci się to już niejednokrotnie, podczas wykonywania np. Czy decyzja o użyciu igły to najlepszy sposób? Pierwsza pomoc Joanna Brodziak. Zanim rozpoczniesz pierwszą pomoc.
Udostępnij na Twitterze. Niewielki odłamek, który wszedł w skórę, powoduje dyskomfort i może przyczynić się do rozwoju infekcji, dlatego warto usunąć go. Jeśli drzazga wystaje na powierzchnię skóry, najlepiej jest wyciągnąć ją za pomocą pęsety, a następnie przemyć i oczyścić skórę antyseptycznym roztworem. Szczególnie narażone są na nie dłonie, stopy i kolana.
Gdy drzazgi nie da się uchwycić, można ją usunąć przez pocieranie pumeksem w kierunku jej ułożenia. Wskazówka: jeżeli drzazga jest widoczna, ale dość mocno wbiła się w skórę, przed usunięciem jej pęsetą można przemyć ciało ciepłą wodą z mydłem – to je zmiękczy. O ile to możliwe, naciśnijmy palcami skórę po obu stronach drzazgi, aby można było ją łatwiej wyciągnąć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.