A ja mam trochę naiwne pytanie – pisze nasza czytelniczka. Dlaczego grzejnik powinien znajdować się pod oknem? Czy rzeczywiście jest to tak istotne?
Chciałabym inaczej wykorzystać miejsce pod oknem, czy grzejnik nie może być zamontowany na ścianie wewnętrznej, tj. Marznąć możemy też, jeśli z jakiegoś powodu grzejnik, który był przewidziany pod oknem, postanowimy umieścić na przeciwległej ścianie, w dodatku nie przy podłodze, tylko wysoko pod sufitem.
Taka zmiana lokalizacji powoduje inny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Grzejnik dąży do wyrównania temperatury i wyrzuca przez okno i ścianę ciepło, które nigdy nie ogrzewało pokoju. Taki kretin co umieszcza grzejniki pod oknem, może też zainstalować termostat w górnej części grzejnika, może zainstalować grzejnik.
Mam grzejnik nie pod oknem jak pisał Mlody. Jest tak zrobione w salonie. Okna sa na całej ścianie i nie ma możliwości montażu grzejnika na oknie Grzejnik jest zamontowany na scianie obok okna.
Z praktyki mogę śmiało powiedzieć, że róznicy specjalnej w komforcie w porównaniu z innymi pokojami nie stwierdzam.
Grzejnik pod parapetem okna zazwyczaj jest przysloniety dluga firanka (takie estetyczne przyzwyczajenia plci pieknej) przez co cale cieplo koncentruje sie miedzy oknem a firanka, ktora dosc ciekawie dziala, bo mimo ze ma dzury na calej powierzchni to nie chce za bardzo przepuszczac cieplego powietrza, ktore zazwyczaj wytwarza miedzy sciana a. Ale najprostsza będzie osłona. Jeśli grzejnik umieszczony jest na krótkiej ścianie pod oknem, to wykorzystując kombinację nakładanej osłony z tworzywa oraz zdobiących okno materiałów firanki, zasłonki czy rolety, łatwo ukryjemy jego obecność. Obudowa grzejnika, obudowa na grzejnik na Allegro. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!
Grzejniki umieszcza się w pobliżu miejsc, w których straty ciepła są największe – przy ścianach zewnętrznych, pod oknami. Także rurki ogrzewania podłogowego układa się gęściej w pobliżu ścian zewnętrznych, tworząc pas grzejący intensywniej. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się elementu psującego harmonię wnętrza, ale także zyskamy miejsce do relaksu przy nowej książce lub kubku kawy. Wystarczy miękkie obicie góry maskownicy oraz kilka wygodnych poduszek! To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim w wypadku kaloryferów znajdujących się pod oknem.
Przyzwyczailiśmy się, do tego, że grzejniki wiesza się pod oknami. Część osób chciałaby je stamtąd usunąć lub za wszelką cenę próbuje je zasłonić. Inni mają z kolei problem, gdzie umieścić grzejnik, gdy pod oknem nie ma miejsca. Grzejniki w naszych domach w większości przypadków umieszczane są pod oknem.
Wiele osób nie wyobraża sobie nawet innego rozwiązania.
W przeszłości położenie grzejnika miało związek z izolacją budynku lub jej brakiem. Dlatego jeśli chcielibyście wykorzystać miejsce pod oknem na kącik do czytania, zabudować go ławą z miękkim siedziskiem albo regałem, droga wolna. Grzejnik zostawcie jednak na swoim miejscu, a zabudowę zaplanujcie tak, by ciepłe powietrze mogło swobodnie wydostawać się spod niej i ogrzewać mieszkanie. Grzejniki najczęściej montuje się pod oknem, nie tylko ściennym, ale także dachowym. Dla właściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu tak jest najbardziej korzystnie.
Zimne powietrze z okiennego nawiewnika spływa wtedy bowiem po szybie, bezpośrednio na rozgrzany grzejnik. Gdy grzejnik jest pod oknem w ścianie, to oddziela go od niego parapet. Ma on zwykle większą szerokość niż.
W związku z tym grzejniki najczęściej montuje się pod oknem, aby ciepłe powietrze miało możliwość swobodnej cyrkulacji w pomieszczeniu. Tak umiejscowiony grzejnik ma zapewnione optymalne warunki pracy. Ten sam grzejnik umieszczony na ścianie wewnętrznej będzie miał sprawność nawet o mniejszą. Jednym z nich na pewno staje się problem z samym oknem.
Po pierwsze – od częstego mycia w zlewie lub płukania warzyw okno szybko się brudzi, a dostęp do niego jest dość ograniczony.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.