Jak zamontować okap podszafkowy? Okap podszafkowy montuje się na spodzie szafki, która znajduje się bezpośrednio nad płytą grzewczą. Sprzęt instaluje się bardzo łatwo i nie wymaga szczególnego przygotowania.
Bez problemu można wykonać to samemu, bez pomocy specjalisty. Montując okap podszafkowy w trybie wyciągu, należy pamiętać o wszystkich dotychczasowych zaleceniach.
Dodatkowo należy w tym. Na początek trochę teorii. Drugi typ okapu to okap montowany na ścianie – jest prostszy w montażu, jeżeli pozwala nam na to rozkład mebli w kuchni, a dokładniej jeżeli mamy.
Prawidłowy montaż okapu kuchennego zapewni sprawne korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia oraz pozwoli uniknąć skraplania się pary wodnej. Dzięki temu będziemy cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w całym domu, a nasze meble oraz fronty meblowe dłużej zachowają dobry stan. Montaż okapu to czynność, którą często chcemy pozostawić specjaliście, podczas gdy bez trudu wykonamy ją samodzielnie.
Upewnijmy się, że skompletowaliśmy odpowiednie narzędzia i wszelkie potrzebne akcesoria – poniższa instrukcja wideo nam w tym pomoże.
Do naszego urządzenia potrzebujemy. Rury do okapu - zasad poprawnego montażu - Podłączenie okapu do wentylacji gwarantuje jego cichszą i wydajniejszą pracę. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się lepiej niż okap pracujący z trybie pochłaniacza, czyli z filtrem.
Pracuje zarówno w trybie wyciągu jak i pochłaniacza - jeśli zamontujesz w nim filtry węglowe, wyeliminuje nieprzyjemne zapachy i tłuste cząsteczki unoszące się w powietrzu. Bardzo popularnym typem są niedrogie, samodzielnie wiszące okapy, można powiesić pod szafką kuchenną lub przymocować bezpośrednio do ściany. Zajmują one mało miejsca, dlatego sprawdzą się nawet w kuchniach o niewielkiej powierzchni.
Zastanawiając się nad tym, jak zamontować okap podszafkowy, zwróćmy uwagę na jego nazwę, która nie jest bez znaczenia – jest on przeznaczony do montażu na spodzie szafki, która znajduje się bezpośrednio nad kuchenką. Nieprzyjemne zapachy podczas gotowania zniwelujesz włączając okap lub pochłaniacz. Wybierając sprzęt, musisz jednak zwrócić uwagę na to, jaka jest realna możliwość legalnego podłączenia go do szybu wentylacyjnego. Dowiedz się więcej o okapach i pochłaniaczach i zobacz, co lepiej wybrać. Podajemy najważniejsze wskazówki instalacyjne i radzimy, jak prawidłowo zamontować okap.
Wyciąg wymaga podłączenia do osobnego, drożnego kanału wentylacyjnego. Powietrze z oparami z gotowania odprowadzane jest wówczas na zewnątrz budynku. Dlatego, jeśli nie masz jeszcze tego urządzenia, powinieneś zdecydować się na jego zakup.
Zdajemy sobie jednak sprawę z. Okap w kuchni pełni bardzo ważne funkcje praktyczne.
Dobrze dobrany gwarantuje brak tłustych oparów i nieprzyjemnych zapachów. Jeśli tylko jest możliwość, lepiej zainstalować w kuchni okap pracujący jako wyciąg, nie zaś pochłaniacz. Sprawdź, co trzeba wiedzieć, kupując okap, gdzie go zainstalować i jak dopasować odpowiedni model do wnętrza. Urządzenie umieszcza się w spodniej części szafki, podobnie jak okap teleskopowy, jednak nie ma ono wyciąganej listwy zwiększającej powierzchnię pochłaniającą. W tym trybie pracy okap nie musi być podłączony do szybu.
Okap kuchenny to nieodłączny element wyposażenia współczesnej kuchni. Tak jak nie wyobrażamy sobie kuchni bez kuchenki czy zlewozmywaka, tak samo nie powinno w niej zabraknąć okapu. Bo to nie tylko elegancki sprzęt, który często dodaje jej uroku. To przede wszystkim urządzenie, zapewniające sprawną wentylację kuchni. Podszafkowy jest montowany pod wiszącą szafką w kuchni, a kominowy okap to okap montowany do ściany, pomiędzy szafkami.
Wybierasz jaki chcesz - generalnie chodzi o to, by był jak najbardziej wydajny w każdej kuchni (można go dobrać indywidualnie).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.