poniedziałek, 9 grudnia 2019

Zasada działania kuchenki mikrofalowej

Za wynalazcę kuchenki mikrofalowej uważa się Percy’ego Spencera. Komentarze (21) Brak komentarzy Dodaj komentarz. Kwanty promieniowania mikrofalowego niosą mniejszą energię (mniejsza częstotliwość) niż. Kuchenka mikrofalowa działa na zasadzie wytwarzania fal elektromagnetycznych - stąd też jej nazwa mikrofalówka.


Dużą rolę w tym procesie przypisuje się metalowej komorze urządzenia oraz. Rozmiar tekstu: A A A.

Zasady zdrowego odżywiania. PDF Drukuj Żyjemy w kulturze, która promuje pośpiech. Pracujemy na czas, jemy na czas, a w konsekwencji żyjemy na czas. Czas jest cenny - mamy go przecież tak mało by wszystkiego dotknąć, poczuć, zobaczyć.


Podstawą działania tego typu urządzeń jest transformacja tzw. Elektromagnetycznych pól mikrofalowych. To pole jest konwertowane w energię cieplną i ogrzewa jedzenie w komorze.


Przede wszystkim metalowych naczyń i sztućców.

Mogą one spowodować iskrzenie wewnątrz kuchenki. Nie powinniśmy też wkładać do komory pożywienia takiego, jak np. Ze względu na dużą zawartość. W kuchniach mikrofalowych działają elektromagnetyczne fale, które odbijając się od metalowych ścianek wnętrza, przenikają do potrawy ze wszystkich stron na głębokość kilku centymetrów.


Ich rolą jest wprowadzenie w ruch cząsteczek wody zawartej jakby nie było w każdej potrawie. Oficjalnie środowiska naukowe uznają, że kuchenka mikrofalowa nie stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumenta, jednak wiele badań wskazuje, że bazowanie na produktach poddawanych działaniu fal elektromagnetycznych niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Sekret działania kuchenki mikrofalowej kryje się w wodzie.


MHz przenikają przez szkło, plastik a także potrawy, jednak przy spotkaniu z wodą dzieje się nieco inaczej. Mikrofale o częstotliwości 245. Woda dość silnie pochłania drgania wywołane przez fale radiowe doprowadzając tym samym do rozgrzania potrawy od środka.


Projektowali sprzęt do zwalczania okrętów podwodnych, a wymyślili niezastąpiony sprzęt ADG. Tak w dużym skrócie można podsumować prace inżynierów, którzy chcieli lepszego radaru, a podarowali światu kuchenkę mikrofalową. Kuchenki mikrofalowe działają na zupełnie innej zasadzie niż tradycyjne kuchenki gazowe czy elektryczne. Po włączeniu kuchenki mikrofale odbijając się od jej ścian uderzają w potrawę i podgrzewają ją. W przeciwieństwie do nich, mikrofalówka podczas pracy wytwarza mikrofale, które poruszają cząsteczki wody w pożywieniu, wytwarzając ciepło.


Ich silne tarcie wyzwala energię cieplną, która jest przenoszona na sąsiednie substancje, czyli inne składniki zawarte w potrawie. Komora i siatka w szybie drzwiczek kierują mikrofale do środka kuchenki. Wpływ mikrofali na żywność Jedzenie, które przyrządzamy w kuchence mikrofalowej nie traci swoich właściwości odżywczych.

Promieniowanie stosowane w mikrofalówkach nie rozrywa wiązań związków chemicznych. Cząsteczki wody pod wpływem mikrofal są wprawiane w bardzo. Kuchenka indukcyjna zbudowana jest z umieszczonych pod blatem zwojów miedzianego drutu tworzących spirale.


Podczas działania kuchenki przez zwoje płynie zmienny prąd elektryczny, który wytwarza pole magnetyczne. Gdy metalowy garnek stoi na blacie, to zmienny w czasie strumień pola magnetycznego przenika jego podstawę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty