środa, 5 września 2018

Czyszczenie granitowego zlewu

Częsty błąd – nie traktuj ociekacza jako deski do krojenia. Zlew granitowy- czyszczenie. Wszystko w zależności od stopnia zabrudzenia. Czyszczenie zlewów granitowych nie jest skomplikowane.


Czasem bowiem wystarczy umycie zlewu ciepłą wodą i wytarcie go do sucha.

Dobrze jest też umyć zlew płynem do mycia naczyń. Można zalać go wodą i rozpuścić w nim jedną tabletkę do zmywarki. Przede wszystkim ważne jest regularne, najlepiej codzienne, czyszczenie zlewu.


Najlepiej robić to wieczorem po całym dniu używając do tego np. W codziennej pielęgnacji z powodzeniem zastąpi on droższe środki, których z kolei warto użyć przy zabrudzeniach zaschniętych oraz bardziej uporczywych. Granitowy zlewozmywak to nowoczesny, a jednocześnie elegancki rodzaj zlewu, na który decyduje się coraz więcej osób.


Jego zaletą jest nie tylko wyglą ale przede wszystkim długa trwałość i odporność na zniszczenia.

Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Wybór kolorów pozwala na dopasowanie go do wielu stylów. Zlewozmywaki granitowe czyścimy w dokładnie taki sam sposób jak każdy sprzęt kuchenny - regularnie i starannie.


Coraz częściej w polskich kuchniach pojawiają się zlewy granitowe. Ich wysoka jakość oraz trwałość nie oznacza jednak, że można odpuścić codzienną pielęgnację. Zobacz, jak czyścić zlewozmywak granitowy, aby na długo zachował jego swój oryginalny i estetyczny wygląd. Ich szybkie usuwanie zdecydowanie ułatwi czyszczenie.


Trudne do usunięcia przebarwienia można oczyścić, stosując następującą metodę: komorę zlewu należy wypełnić ciepłą wodą, a w niej rozprowadzić łyżki stołowe proszku do zmywarek. Roztwór ten należy pozostawić na noc. Rano spuścić wodę i oczyścić zlew mleczkiem.


Dlatego polecam prosty domowy sposób. Zamykamy korek i napełniamy zabrudzoną komorę ciepłą wodą o temperaturze około 35- stopni do wysokości słupa wody około 2-cm. Następnie z domowych zasobów wsypujemy do czyszczonej komory miarkę proszku do prania czyli około 2ml (zwykła miarka dołączana do proszków do prania). Czy któraś z Was miała doświadczenie z czyszeniem zakamienionego czarnego, granitowego zlewu?


Na dnie już trochę poszło, ale wokół kranu i tam gdzie jest suszarka na naczynia nie mogę sobie poradzić. Boję się stosować silną chemię,a kwasek cytrynowy i ocet praktycznie nie działają.

Specjalne preparaty do granitu też nie działają, bo usuwają zacieki i tłuste. Proces ten polega na mieszaniu drobnego piasku granitowego i środka wiążącego z żywicą akrylową. Tworzy on materiał, który wygląda i wygląda bardzo podobnie do zwykłego granitu, ale jest łatwiejszy w utrzymaniu, trwalszy i tańszy.


Jak skutecznie czyścić zlew granitowy? Po każdym użyciu zlewu granitowego trzeba dokładnie go opłukać i pozostawić do wyschnięcia, aby zapobiec pozostawaniu na dnie cząsteczek odpadków spożywczych, które mogą przywrzeć do granitu. Konieczne jest również zabezpieczenie zlewu przed wapnem i osadami mineralnymi zawartymi w wodzie. Mam nadzieję, że teraz już czyszczenie ciemnych zlewów nie będzie stanowiło dla Was problemu! Preparat do zabezpieczania i konserwacji najlepiej stosować raz na tydzień, aplikując go na powierzchnię zlewu miękką ściereczką.


Pielęgnacja, czyszczenie i konserwacja zlewów granitowych. Specjalna receptura powoduje, że tworzy on cienką warstwę „laminatu. Granitowe powłoki najlepiej jest czyścić delikatnymi materiałowymi ściereczkami.


Takie postępowanie zapewni ochronę zlewu granitowego przed zarysowaniami. Dodatkową można zapewnić zlewozmywakowi, poddając go regularnie (co 3-tygodnie) olejowaniu. Polega ono na rozprowadzeniu na czystym i wytartym do sucha zlewozmywaku oleju. Mam olbrzymi problem z doczyszczeniem mojego zlewu z tagranitu. Kupiłam go zaledwie rok temu na allegro i już wygląda jakby miał ze sto lat.


Kolor czarny w drobne białe kropeczki. Wydawałoby się, że brudu widać nie będzie, a tu klops.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty