Czy do prania parowego dodaje się proszek ? To pytanie zastanawia wiele osób. Jeśli chcemy skorzystać jedynie z trybu odświeżania ubrań, to nie ma potrzeby używania proszku. Ubrania są jedynie dezynfekowane parą wodną. To chyba najczęściej zadawane pytanie. Do prania parowego nie używa się żadnych detergentów: ani proszków, ani płynów do zmiękczania tkanin.
Odpowiedź Was usatysfakcjonuje: Nie. W ostatnim czasie płyny do prania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Owszem, najlepiej sprawdzają się w cyklach krótkiego prania. Soda do prania lub proszek do pieczenia powinny być dodawane w odpowiedniej proporcji.
Oznacza to, że do proszku do prania należy wsypać pół torebki sody oczyszczonej. W przypadku proszku zalecana ilość to ok. Jeśli natomiast chcielibyśmy zmiękczyć bieliznę, można dodać łyżkę soli do ostatniego płukania. Bo ja widziałam pracę takiej pralki na żywo, bardzo mi się podoba i od lat noszę się z zamiarem kupna.
A propos fosforanów - warto wybierać proszki, które ich nie mają, bo fosforany stosowane w proszkach do prania są szkodliwe dla środowiska. Często w proszkach stosowane są też zeolity, które betonują dna rzek. Ja używam clever Free, który ani fosforanów, ani zeolitów nie ma w składzie.
Plamy z owoców, tłustych palców, trawy, krwi, farb, mazaków itp. Sama pewnie dobrze o tym wiesz. Jak zatem dbam o czystość ubrań? Czy możliwe jest ich dopranie bez proszku z dodatkiem niebieskich mikro-granulek, tajemniczej zielonej mocy czy innego turbo-żelu. Częstym rozwiązanie jest również wykorzystanie funkcji pary jako fazy końcowej standardowego prania lub jak elementu standardowego prania z użyciem wody w określonej temperaturze wraz ze środkami piorącymi.
Z założenia podczas prania parowego nie korzysta się z proszków, płynów do płukania czy innych detergentów. Proszek do prania czy może kapsułki? A może płyn do prania? Poniżej sobie wyliczymy na przykładzie produktów tej samej firmy w tym samym sklepie, poza promocją. Pierwszy przedziałek i drugi jest na proszek do prania.
W pierwszy tylko wtedy gdy pranie jest bardzo brudne,co rzadko która gospodyni tak robi. Do proszku do prania domowej produkcji dodaje się również sodę kalcynowaną (węglan sodu) oraz nadwęglan sodu. Można również dodać kilka kropel wybranego olejku eterycznego.
Równie ważne w naturalnej recepturze proszku do prania są płatki mydlane. Przepisy na domowej roboty proszek i płyn do prania. Pranie bez dodatku chemii i substancji zapachowych?
Proszki czy płyny do prania tak zakorzeniły się w naszej kulturze, że nie wyobrażamy już sobie bez nich życia. Tymczasem są one szkodliwe nie tylko dla zdrowia, ale i dla środowiska. Standardowe proszki do prania, które znajdziemy w każdym sklepie, to skuteczne – ale nie.
Zaloguj się lub utwórz konto. Soda zadziała wybielająco i wzmocni działanie proszku do prania. Do prania ręcznego sodę można stosować zamiast tradycyjnego proszku do prania. Aby wykonać roztwór z sody do prania ręcznego należy pół szklanki sody rozpuścić w pięciu litrach wody i prać jak zawsze. Jasne, że się przyda Ty mało myślący człowieku, są jeszcze inne przedmioty niż matematyka i polski.
Jest jeszcze coś takiego jak technikum, rozumiem że podobnie jak Sylwusia z rozmów w toku ich nie respektujesz, ale ONE ISTNIEJĄ. Czy można wyprać rzeczy bez wydawania pieniędzy na proszki i płyny do prania? Okazuje się, że TAK! Każdy z nas ma w domu produkt, który pomoże pozbyć się plam, zmiękczyć dany materiał i zniwelować przykry, nieprzyjemny zapach.
To nic innego, jak… biały, destylowany ocet.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.